Upiększ swój świat

4
Mar

Z cyklu: Dobra baza to podstawa – Karmelowy płaszcz

Biała koszula i co dalej? Czyli propozycja kolejnego elementu do naszej bazy ubrań.

Nie musi być czarny….

…Choć może. Dziś w roli głównej – płaszcz. Od zawsze kupowałam czarne płaszcze, dlaczego? Oto subiektywna lista argumentów za:

– pasuje do wszystkiego,
– bezpieczny kolor,
– elegancja,
– a jaki inny?,
– pasuje do wszystkiego?…

Jednak w tym roku postanowiłam wybrać inną opcję. Bo dlaczego nie wybrać innego koloru, równie eleganckiego, praktycznego (pasującego do wszystkiego lub prawie do wszystkiego, bo trudno znaleźć rzecz, która pasuje do wszystkiego :-)) i co najważniejsze jasnego. Zima nie jest porą roku, podczas której otacza nas mnóstwo kolorów – zwykle jest szaro i smutno. Jeśli na porę roku i jej atrybuty nie mamy wpływu, to wpływ mamy na to, co nosimy i w jakich kolorach.

foto1

Kiedyś usłyszałam, że „zimą sztuką jest nosić jasne kolory, a nie ciemne”. 🙂 Podjęłam wyzwanie i postanowiłam kupić karmelowy płaszcz (pierwszy raz!). Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Noszę go do wszystkiego – do niebieskich jeansów, do czarnych, szarych, ciemnozielonych spodni, do spódniczek i sukienek. Płaszcz jest wielofunkcyjny – m.in. dzięki swojemu krojowi – prosty, o długości przed kolano (bez problemu mieszczą się w nim długie swetry i nie wystają poza obwód), zapinany na guziki, z wysokim kołnierzem. Osobiście nie lubię płaszczy wiązanych w talii – nie czuję się w nich dobrze i kojarzą mi się z szlafrokiem. 🙂

Tej zimy postawiłam na kolor – karmelowy – ciepły i jasny – tego najbardziej mi brakuje zimą. Do płaszcza dobieram szaliki – czarny, jeśli ma być bardziej elegancko, szary – na co dzień.

foto 5foto 4

To kolejny element bazy, w który warto zainwestować. Czerń nie wyjdzie z mody ale kolor karmelowy także nie – więc śmiało poszukajmy odpowiedniego dla nas fasonu płaszcza i otaczajmy się kolorami, szczególnie podczas szarych dni. 🙂

Coments ( 2 )
 • Williamexat
  11 maja 2016 / 01:21 /

  Really informative post.Thanks Again. Really Great. Wride

  • Małgosia
   11 maja 2016 / 09:17 /

   Thank you!